Rampa Çeşitleri

Rampa Çeşitleri

Rampa Çeşitleri

 • Açılır kapanır rampa
 • Katlanır Rampa
 • Makaslı Rampa
 • Hidrolik Rampa
 • Yükleme Rampası
 • Yük Rampası
 • Forklift Rampası
 • Kamyon Rampası
 • Tır Rampası
 • Konteyner Rampası

Rampa Çeşitlerini bu şekilde sıralamaya çalıştık fakat rampaların nasıl çalıştıklarını kısaca anlatalım.

Rampalar kullanım alanları bazı çeşitlerinde bahsedildiği gibi genel olarak fabrika, depo, iş yerleri gibi mağza alanlarından araçlara makine, eşya, malzeme gibi yüklemelerin yapıldığı alanlarda çoğunlukla kullanılmaktadır. Rampalar kullanım alanlarına veya özelliklerine göre, yerden yükselerek sizi ve bir palet dolusu yükü kamyonetin kasa hizasına getirebilir. Yine aynı şekilde sizi ve yüklü bir forklifti tırların kasa hizasından aşağıya zemine indirebilir. Kısaca rampalar yük asansörleri gibi sizi, araçları, yükleri, eşyaları zeminden yukarıya veya yukarıdan aşağıya indirmek için tasarlanmış dış olanaklara dayanıklı ve dış ortamlara göre dizayn edilmiş platformlardır diyebiliriz.

Rampalar uzaktan kontrol sistemi ile ve buton sistemleri ile kontol edilebilmektedir.
Rampa çeşitleri ni ve rampa çalışma prensiblerini kısaca yorumlamaya ve aktarmaya çalıştık daha detaylı bilgi yayınlamamızı veya sormak istediğiniz soru varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 

Açılır kapanır rampa

 

Katlanır Rampa

 

Makaslı Rampa

Makaslı rampa ürünleri hidrolik rampalar gibi aynı sistem içerisinde çalışmaktadır. Makaslı rampalar altlarında bulunan makasların yardımı sayesinde yükselme ve alçalma yapmaktadır. Makaslar hidrolik sistem ile çalıştığı için makasların kaldırılması makaslar arasında bulunan pistonlar sayesinde olmaktadır.

Hidrolik Rampa

Hidrolik Rampa ürünleri ve fiyatları. Ürün çeşitlerini paylaştık size uygun olan ürün için fiyat alabilirsiniz.

Yükleme Rampası

Yükleme rampası, düz zeminlerde forklift, transpalet gibi araçların rahatça yüklenme ve boşaltma yapabilmeleri için tasarlanan ve imalatını yapılan rampalardır. Hidrolik geliştirilen sistemler sayesinde Yükleme rampalarınının tüm fonksiyonları kontrol edebilmek mümkündür.

Forklift Rampası

Forklift rampası, düz zeminlerde yük taşıma araçlarının rahatça Forkliftler ile yüklenme ve boşaltma yapabilmeleri için tasarlanan ve imalatını yapılan rampalardır. Hidrolik geliştirilen sistemler sayesinde Forklift rampalarınının tüm fonksiyonları kontrol edebilmek mümkündür.

Kamyon Rampası

Kamyon rampası, düz zeminlerde forklift, transpalet gibi araçların rahatça Kamyonların ve kamyonetlerin içerisinde yüklenme ve boşaltma yapabilmeleri için tasarlanan ve imalatını yapılan rampalardır. Hidrolik geliştirilen sistemler sayesinde Kamyon rampalarınının tüm fonksiyonları kontrol edebilmek mümkündür.

Tır Rampası

Tır rampası, düz zeminlerde forklift, transpalet gibi araçların rahatça tırların içerisinde yüklenme ve boşaltma yapabilmeleri için tasarlanan ve imalatını yapılan rampalardır. Hidrolik geliştirilen sistemler sayesinde tır rampalarınının tüm fonksiyonları kontrol edebilmek mümkündür.

Konteyner Rampası

Konteyner rampası, düz zeminlerde forklift gibi araçların rahatça konteynerları yüklenme ve boşaltma yapabilmeleri için tasarlanan ve imalatını yapılan rampalardır. Hidrolik geliştirilen sistemler sayesinde Konteyner Rampalarınının tüm fonksiyonları kontrol edebilmek mümkündür.

Hidrolik rampa fiyatları

Hidrolik rampa fiyatları, hidrolik rampa fiyatları belirleyen unsurlar rampanın çeşidi, çalışma sistemi, rampanın boyu, kullanılacağı maximum ağırlık gibi unsurlar içerisinde belirlenmektedir. 6 metrelik bir hidrolik rampa ile 2 metrelik hidrolik rampa ürününün fiyatı tabiki de aynı olmayacaktır sizde takdir ederseniz.

 

 

8 thoughts on “Rampa Çeşitleri”

 1. alkan dedi ki:

  Hidrolik Rampa ve makaslı rampa için fiyat teklifi alabilirmiyim.

  1. MG Hidrolik dedi ki:

   Hidrolik rampa ve makaslı rampa olarak özellikleri ve kapasiteleri mail adresinize gönderiyoruz efendim daha hızlı iletişim için mailimize telefon numaranızı yazarak cevaplayınız.

 2. Burak Arın** dedi ki:

  Kamyon Rampası fiyatı nedir 053* *** ** ** numaralı telefon ile iletime geçebilirmisiniz.

  1. MG Hidrolik dedi ki:

   Hidrolik ve makaslı sistem olarak özellikleri ile birlikte telefon belirttiğiniz telefon numarasına iletiyoruz efendim. İyi çalışmalar dileriz.

 3. Hasan K******* dedi ki:

  Hidrolik Yükleme Rampası için teknik özellik ve fiyat bilgisi rica edebilirmiyim.

  1. MG Hidrolik dedi ki:

   Merhaba,
   Değerli yorumunuz için teşekkürler mail adresinize hidrolik yükleme rampası ürünlerimizi ve teknik özellik, fiyat bilgisini iletiyoruz

 4. Gökhan Men***** dedi ki:

  3 metrelik kuyu içerisine platform için teknik özellikler ve fiyat verirmisiniz ?

  1. MG Hidrolik dedi ki:

   Mail Adresinize bilgilendirme gönderdik mailimize telefon numaranızı ekleyerek yanıtlayabilirseniz daha hızlı iletişime geçebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir