Platform Kapı Çeşitleri

Platform Kapı Çeşitleri, Platform Kapıları ve kapı modellerini özellikleri

Platform kapıları yük platformları ve hidrolik platform ve türevlerinde kullanılan asansörlerde kullanıldığı gibi emniyet ve görüntü kirliliğini gidermek amaçları ile genellikler kullanılır.

Platform kapıları

Platform kapıları çeşitleri aşağıdaki gibidir.

1 – Tek kanat kapı
2 – Çift kanat kapı
3 – Otomotik kapı
4 – Manuel kapı
5 – Kepenk kapı

Tek kanat kapı

Tek kanat kapılar genellike günlük hayatımızda kullandığımız asansör kapıları gibi veya tel kapı olarak imal edilebilr. Bu kapı modellerinde manyetik kilit sistemi isteğe bağlı olarak eklenilebilir.

Hidrolik Yük Platformu, Yük Platformu
Hidrolik Yük Platformu

Çift kanat kapı

Çift kanat kapılar platform geniş olduğunda kapıların açılma mesafesi olmadığında sıklıkla kullanılır. Platform kağısı otomatik platform kata gelene kadar açılmaz. Platform kata geldiğinde kilit sistemi kapıyı açar ve elle kapı çekilir.

Manuel Kapı

Manuel kapı platformu kat hizasına geldikten sonra kapılarını manuel olarak elle kilidi kaldırım açılan kapı sistemleridir. Bu kapı sistemlerinde çesan tel kaplı ve çelik kapı çeşitleride mevcuttur.

Otomatik kapı

Otomatik kapı sistemleri ile platformlara yakınlaşıp müdahale etmek yerine platformlara uzaktan müdahale edilebilir ve platform hareket veya okmut butonuna basılı tutmanıza ve beklemenize gerek yoktur. Platform kumandasından bir kere komut vermeniz yeterli olur. Platform kendiliğinden kata gelir ve kapısını otomatik olarak açar.

Kepenk Kapı

Kepenk kapılar platform kata geldiğinde kendilinden otomatik olarak buton kontrollü olarak kendiliğinden açılmaktadır. Ayrıca uzaktan kontrol sistemi ile arac ile platform kapısının önüne gelindiğinde araç kumandası gibi bir kumanda sayesinde araçtan inmeden platformu çağırabilir ve komut verilebilir.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİMİZ

Hidrolik Yük lifti – Hidrolik Yük Asansörü – Hidrolik Yük Platformu – Hidrolik Engelli Asansörü – Hidrolik Engelli Platformu – Hidrolik Araç Platformu – Hidrolik Araç Asansörü – Hidrolik Makaslı Araç Platformu – Araç asansörü  – Yük Platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir