Kapalı Tip Engelli Platformu

Kapalı Tip Engelli Platformu

Kapalı Tip Engelli Platformu, Engelli platformları arasında kapalı, açık ve dikey başta olmak üzere birçok farklı tasarım bulunmaktadır. Kullanım alanlarına ve kullanım avantajlarına göre bu platformların kolayca uygulanması mümkündür. Kapalı tip engelli platformu avantajları arasında özellikle hayatı kolaylaştırıcı etkisinin olması gündelik hayatta kullanımı kolaylaştırmaktadır.

Engelli platformu yönetmeliği kapsamında günümüzde hayatın her alanında farklı tip platformlar ve asansörler kullanılmaktadır. Engellilerin normal yaşama tam anlamıyla entegre edilmesi ve özellikle sandalyeye bağımlı bireylerin sosyal yaşama daha kolay katılım göstermeleri için bu tür unsurlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Kapalı Tip Engelli Platformu Nedir?

Engelli platform modellerine göre kullanım alanları ve avantajları farklılık gösterebilir. Kapalı tip engelli platformları, özellikle halka açık alanlarda tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan bireylerin, yanlarında refakatçisi ile kullanım için tasarlanan unsurlar olarak tanımlanabilir.

Dikey Tip Engelli Platformu Nerede Kullanılır?

Kapalı tip engelli platformu günümüzde hastaneler, okullar, otopark veya diğer pek çok farklı alanlarda bu tür platformlara rastlanmaktadır. Kapalı tip engelli platformları sayesinde engelli bireylerin çıkmakta zorlanacağı alanları kolayca geçmesi ve ilgili alana ulaşmaları sağlanmaktadır. Dikey tip engelli platformu kullanım alanları hayatın her alanında görülmektedir.

Açık Tip Engelli Platformu Nedir?

Açık tip engelli platformu ise diğer tüm engelli platformları ile benzer alanlarda kullanılan bir yardımcı unsurdur. Kapalı tip modellere nazaran daha ekonomik ve az yer kaplaması sayesinde günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir. Halka açık birçok noktada binalara engelli bireylerin daha rahat ulaşması, merdiven sorunu ve diğer engellerle karşılaşmadan ilgili alan erişmeleri bu platformlar yardımı ile sağlanır. Mekanik yapıları sayesinde orta yükseklikte alanların hızlı bir şekilde çıkılmasının sağlayacaktır.

Açık Tip Engelli Platformu Nerelerde Kullanılır?

Engelli platformu ölçüleri ve kullanım alanlarına göre birçok farklı modelinden bahsedilebilir. Özellikle açık tip engelli platformlarının kullanım alanları olan; okul, cami, hastane, park ve diğer tüm alanlar için bu fayda en iyi şekilde sağlanmaktadır. Engelli platformlarının ve engellilere özel işlevsel alanların hayatın her alanına entegre edilmesi kapalı ve açık tip engelli platformu ve diğer unsurlar ile mümkündür.

    Hızlı Teklif Al

    (*)Yıldızlı Alanları Gereklidir

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir