Hidrolik Asansör Nedir?

Hidrolik Asansör Nedir?

Hidrolik asansör nedir gibi soruların tümünü kısaca açıklamaya çalıştık. Hidrolik asansörler yük ve eşya taşıma amaçlı olarak kullanılan yük asansörü denir. Hidrolik asansörler hidrolik sistem ile çalışmaktadır. Hidrolik asansörlerde, makine dairesi bulunmaz hidrolik asansörlerhidrolik yağ basıncı kullanılarak piston yardımı ile kabin hareketini sağlar.

lift nerede kullanılır, lift nedir, hidrolik asansör, hidrolik platformlar, hidrolik platform fiyatları,
Yük Asansörü, hidrolik asansör

Bu asansör modellerinde makine dairesi yerine, hidrolik ünitesinin monte edileceği uygun ufak bir alan yeterlidir. İhtiyaca göre insan, yük, araç taşımak için kullanılabildiği gibi; mağaza, depo, fabrika, imalathane gibi alanlarda yük platformu olarak tasarlanarak bu kaldırma araçlarında hidrolik hareket sistemi kullanılır. Bu sayede tonlarca ağırlıkta olan bile ağırlıkları kolayca hareket ettirerek taşımış oluruz. Asansör kabinin aşağı yön hareketinde kabinin kendi ağırlığından faydalanarak enerjiden tasarruf ederiz, kabin yukarı yönde hareket ederken hidrolik motor çalışarak hareket eder. Bu sayede asansörümüz her hareket ettiğinde ortalama olarak bize enerjiden ve elektrikten %50 ye kadar tasarruf sağlar

Hidrolik Asansör Nedir?

Kısaca Hidrolik Asansör Nedir sorusunun cevabına hidrolik ile çalışan asansör dedik. Bu hidrolik asansörler peki ne kadar güvenlidir.

Hidrolik asansörlerin kabinlerinde bulunan zincirler pistona bağlıdır. Pistonlarda yukarı hareketinde kabini kendi ile birlikte yukarıya çeker. Bu sayede hidrolik asansör çalışmış olur. Hidrolik asansörlerde bulunan makara sistemi sayesinde zincirlere olan mukavemet düşürülerek zincirlerin ömürleri uzatılmış olur. Hidrolik asansörlerin diğer asansörlere göre avantajları bulunmaktadır. Bu asansörlerin bakımları kullanım alanına ve yoğunluğuna bağlı olarak ortalama olarak 3 aylık periyotlarda yapılır. Her üç ayda bir yapılan bakımların içerisinde ray durumu, piston durumu, zincir durumu, motor durumu gibi tüm malzemelerin çalışma esnasında bir problem olup olmadığı özenle kontrol edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir