Yük çekme asansörü

Yük çekme asansörü, Yük çekme amaçlı olarak üretilen asansörlerdir. İnsan asansörlerine göre konfor ve hız daha azdır. Yük asansörü tipik olarak malzemelerin, eşyaların veya paletlerin binaların katlarına taşınması için yani yük kaldırmak ve taşımak için kullanılır. Binalarda, depolarda, fabrikalarda, alış veriş merkezlerinde, depo ya da otoparklarda  gibi yük taşıma işlerinin yoğun olduğu alanlarda kullanıma sunulanulur. Tesis edildiği alanın en zor şartlarına göre tasarlanan bu asansörler, 10.000 kg ’a kadar yük taşıyabilir. Yük çekme asansörleri için tahrik sistemleri hidrolik veya mekanik olarak tercih edilebilir. Taşıma kapasitesi 500 kg ile 10 tona kadar üretilebilir. Tahrik düzeni olarak hem elektrikli aynı zamanda hidrolik tahrik kullanılabilmektedir. 

Hareket Swich

Limit Swich, çift yönlü mekanik yer değiştirmeyi, elektrik sinyaline dönüştürmek için kullanılır. Asansörün yüksekliğinin yüksek hassasiyetle sınırlandırmasını sağlar

Emniyet Sistemi

Taşma valfi, hidrolik platform kaldırıldığında yüksek basıncı önler. Manuel acil durum valfi, elektrik kesintisi, deprem gibi acil durumlarla karşılaşıldığında platformun en yakın kata indirilmesini sağlar. Hortum patlama valfı, hidrolik sistemde hortum patladığında, yükün düşmesini durdurur.

Düşük Maliyet

1 – Gelişmiş hidrolik sistem ile düşük arıza oranı.
2 – Aşağı iniş hareketinde platformun kendi ağırlığından faydalanılarak enerji tasarrufu sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir